A Microsoft idén nem épített standot a barcelonai MWC-n. A cég képviselői azonban jelen vannak a kiállításon és sok-sok interjúlehetőséget biztosítanak, így többek között azt is el tudták mondani, hogy 2013-ban nem érezték úgy, hogy nagyobb erőkkel kéne megjelenniük, inkább felmérik a piacot, figyelnek az újságírói reakciókra és válaszolnak a kérdésekre. Mivel nincs semmi olyan dolog, amit most nagy csinnadrattával be szeretnének jelenteni, ezért inkább megfigyelőként vannak jelen.
Greg Sullivan
Greg Sullivan, a Microsoft marketing managere elmondta, hogy a Microsoft számára az a fontos, hogy a felhasználók ne érezzék, hogy belekényszerítik őket abba, hogy ha WP8-as telefonjuk van, akkor csak Microsoft termékekkel vehetik körbe magukat, mint mondjuk egy Windows 8-as tablet, PC, vagy egy Xbox. A cég nagyon büszke arra, hogy kezelőfelületük abszolút egyedi. A Mobilaréna kérdésére, hogy akkor vajon miért nem tudják hónapok óta megoldani, hogy a WP8-as telefonok a Google naptárjával szinkronizálhatóak legyenek elmondta, hogy ebben az ügyben későn kapcsoltak, amikor a keresőóriás bejelentette, hogy az ActiveSync API támogatását megszünteti. De dolgoznak a problémán és egy szoftverfrissítés képében meg fog jönni a megoldás a közeljövőben.
Szintén újságírói kérdésre válaszolva azt is megtudtuk, hogy például az olyan extra szolgáltatások, mint a Google Now, vagy a Siri a Microsoft szerint valamennyire most is benne vannak a rendszerben, hiszen szerintük a kezdőképernyő élő csempéit össze lehet úgy legózni, hogy olyan információkat adjanak a felhasználóknak, amikre nekik éppen szükségük van. Az új Lumia modellek bevezetése kapcsán sietett leszögezni, hogy bár az 520 ugyan számos funkcióban természetesen gyengébb, mint egy csúcskategóriás WP8, de a rendszer működési sebessége, folyamatossága és az ezen az árszinten is működő funkciók sokasága miatt szerinte egy ugyanolyan árú androidos telefonnal szemben egy olcsó WP8-as készülék jobb vétel.
A cég különösen jól szerepel a kelet-európai régiókban. Piaci részesedésük itt az egyik legmagasabb világszinten, a toronymagasan vezető Android mögött a második legnépszerűbb operációs rendszer az iOS-t megelőzve a Windows Phone. Tavalyi év novemberében négyszer annyi ügyfél válaszottta a Microsoft rendszerét, mint egy évvel korábban, régiós szinten már tíz WP8-as telefon érhető el. A Nokiát azért tartják ebben a régióban különösen jó partnernek, mert itt az emberek hosszú évek alatt megszokták a finn márkát, hiszen a Nokiának a feature phone-ok között errefelé 50%-os a részesedése és abban bíznak, hogy az ilyen készülékekről váltó emberek márkahűek maradnak. Szintén régiós sajátosság, hogy a platformra elérhető alkalmazások 10%-a itt készül, az orosz fejlesztők például öt olyan játékkal vannak jelen a világpiacon, ami az Egyesült Államokban is a legjobb 50 alkalmazás között van, ezek közül a leghíresebb a Cut The Rope. Külön kiemelték a magyar GPS Tunert, mint olyan fejlesztőt, akik még Windows Mobile alatt kezdték a Microsofttal való együttműködést, és szó esett arról is, hogy mintegy 15 ezer fejlesztő dolgozik különböző alkalmazásokon a régióban.
Az alkalmazások kapcsán Greg elmondta, hogy ma már a felhasználók a telefonnal töltött idő 85%-ban letöltött szoftverekkel foglalkoznak, ami rettentően sok és jól jelzi a Microsoft számára, hogy a fejlesztők támogatása kiemelkedően fontos.